Наложи се Украйна да направи обрат, за да победи Словакия с 2:1 на Европейското първенство по футбол. По този начин страната запази шансовете си да играе на елиминациите, а ситуацията в група E стана много заплетена. Утре (22.06) големият фаворит в групата Белгия се изправя срещу Румъния и ако победи, всеки от четирите тима ще разполага с по три точки преди третия кръг.

Словакия започна по-силно и в 10-ата минута пропусна много добра възможност. Лукаш Хараслин получи топката в наказателното поле на Украйна, стреля през краката на съперник, но Анатолий Трубин успя да спаси. Секунди по-късно последва центриране в наказателното поле на украинците, където Забарний не успя да се намеси добре, а ударът на Иван Шранц бе отразен от вратаря.

Словакия все пак успя да поведе в 17-ата минута. Лукаш Хараслин центрира в наказателното поле, където Олександър Зинченко увисна и това позволи на Иван Шранц с глава да вкара топката във вратата на Трубин - 1:0.

Украйна постепенно се съвзе, като удари по една греда в двете полувремена. Тимът игра доста по-добре през втората част и закономерно стигна до изравнителния гол. В 53-ата минута Шапаренко бе намерен на перфектна позиция в наказателното поле след пас на Зинченко и с едно докосване отправи недостижим за Дубравка удар.

В 80-ата минута пък пълният обрат стана факт. Яремчук бе намерен с чудесно подаване зад противниковата отбрана, показа прекрасен контрол над топката и с второто си докосване я пусна покрай Мартин Дубравка.

С успеха Украйна си върна на Словакия за болезнената загуба с 1:4 в Лигата на нациите през 2018 година. В последните шест срещи помежду им Украйна е с три победи, Словакия с две, като има и едно нулево равенство. .

В последния кръг от груповата фаза Украйна се изправя срещу големия фаворит в групата Белгия, докато Словакия ще срещне северната ни съседка Румъния. И двата мача са в сряда (26 юни) от 19:00 часа българско време.