Скрити надписи в мозайката на т.нар. "Църква на Апостолите" са на път да дадат отдавна търсен отговор на въпроса къде е родното място на един от най-близките хора на Иисус - св. Петър. Намереното дава сериозни основания на историците да заключат, че Петър е бил роден в земите на днешен северен Израел, в местността Ел Араж - мястото, където с голяма сигурност вече може да се твърди, че се е намирал изгубеният библейски град Бетсаида. Написаният на древногръцки надпис представлява молитва за ходатайство към "началника и командира на небесните апостоли. Петър е първият от последователите на Иисус и известен като основен водач на групата. Мозайката е била разкрита за първи път през 2021 година, когато археолозите изследвали църква от византийската ера, но откритите слова били покрити с материали, които е трябвало да бъдат премахнати много внимателно, а това изисквало определено технологично време.
Спорът за родното място на Петър е стар в археологическите среди. Учените дълго време са раздвоени между градовете Бетсаида и Капернаум - и двата града са се намирали в днешен северен Израел, но единият е бил от западната, а другият от източната страна на северния бряг на Галилейско море.
Християните приемат Св. Петър като един от първите последователи на Иисус и основна фигура в първите години на църквата. Той бил рибар, роден с името Симон - Петър, а заниманията му с риболов продълживи до срещата с Иисус, след което той напуска дома си, за да се отдаде на вярата и учението, което Христос проповядва. Библиейските сказания разказват как Петър отрязал ухо на римски войник, който се опитал да арестува Иисус по нареждане на Пилат Понтийски. Смята се, че Петър е умрял като мъченик за вярата си. Въпреки че последните мигове от живота му не са описани в Библията, много писатели от онова време твърдят, че краят на неговия земен път е настъпил в Рим по време на управлението на император Нерон.