В електротранспорта излъчванията не са с високи стойности, но в тези превозни средства трябва да внимават хората, които имат кардиостимуланти или електроимпланти. В момента е трудно да се каже каква е вредата на джиесемите. Съвременните смартфони не могат опасно да нагреят мозъка, но всяка изкуствена енергия, вкарана в организма, не може да се каже, че е полезна, смятат учените. Всички уреди, които работят с електрически ток, образуват електромагнитно поле, включително и захранващите кабели. По-силни са полетата на уреди с електромотор - хладилник, пералня, прахосмукачка, дори сешоар. Сешоарът е доста по-рисков, защото с него работим близо до главата, при него дори полето е по-мощно, отколкото под високоволтовите далекопроводи. Микровълновите печки се проверяват фабрично в близост до 5 см. След време обаче, в резултат на изкривяване на вратите например, се получават електромагнитни полета.

Рутерите за разлика от микровълновите печки излъчват навън, но са по-малко мощни. Безопасното разстояние от тях е на 30-50 см. За електроуредите много е важно съотношението риск-полза. И за лазерите се смяташе, че са много вредни, но всичко зависи от това как се използват. Засега джиесемът ни е полезен. Но все пак не бива да се говори повече от 2-4 минути. Няма нужда, дори и да не е вредно.

В много страни има въведени ограничения за ползване на джиесеми, особено от децата в училище (Китай, Русия, Великобритания). Мобилните телефони не бива да се носят в близост до гениталиите или до сърцето. Защото влияят на сперматозоидите и може да доведат до смущения в импулсния генератор на сърцето. Препоръчително е по джиесема да се говори от разстояние, с хендсфри.