„Лудогорец" допусна неприятна домакинска загуба на старта на европейската си кампания. Шампионът на България отстъпи с 0:1 от първенеца на Молдова „Милсами" в Разград в първия двубой от втория предварителен кръг от турнира Шампионска лига.

През първото полувреме „Лудогорец" изцяло владееше инициативата и футболистите на треньора Рибейро създадоха всички по-интересни и опасни положения. С напредването на времето „орлите" вдигнаха чувствително темпото и действията се развиваха изцяло в половината на молдовския шампион. Първата опасност пред вратата на Мицу стана в 24-тата минута. Тогава Мисиджан центрира към непокрития в наказателното поле Михаил Александров. Българският национал стреля с глава, но покрай дясната греда.

Гостите от Молдова хвърлиха всички сили в защита и атакуващите футболисти на „Лудогорец" срещнаха сериозен отпор. Домакините трудно излизаха на чисти голови позиции. На моменти „орлите" пресираха здраво съперника си, но опълченски прояви в защита успяха да запазят мрежата на Мицу „суха".

В 29-ата минута Мишо Александров завърши добра атака на „зелените" с мощен удар, но стражът на „Милсами" показа рефлекс и изби. След това Мисиджан изпробва късмета си с диагонален удар, но вратарят отново излезе победител в този дуел.

Отборът на старши треньора Юри Осипенко имаше точно две положения за цялото първо полувреме, но едно от тях се оказа фатално за „Лудогорец". Първо Белак остана непокрит в наказателното поле и с глава отправи коварен удар, но Владо Стоянов успя да реагира. След изпълнението на ъгловия удар обаче гостите имаха повод да ликуват. Цялата защита не успя да реагира по подходящ начин на центрирането и  Антонюк от около метър не сгреши.

Реваншът между двата тима в Молдова е на 21 юли.