В група „А“ Байерн очаквано победи гостуващия Галатасарай с 2:1 и остават единственият отбор в групата без загубена точка. С тази победа баварците си гарантират класирането за елиминациите. Галатасарай обаче показа, че не бива да бъде отписван и със сигурност няма да се даде без битка.

В другия мач от групата се разигра истинска драма в датската столица между Копенхаген и гостуващия Ман Юнайтед. Двамата тима се нуждаеха единствено от победа, за да съхранят шансовете си за касиране в следващата фаза на Шампионската лига. Това се отдаде на домакините, макар, че те на два път губеха – първият път с 0:2 още в първото полувреме и след това с 2:3 през второто.

Съдбоносният момент в мача се оказа червения картон за английския нападател Маркъс Рашфорд в 42-та минути, когато той настъпи съперников състезател в опит да запази топката и след консултация с ВАР главният съдия Донатас Румсас го изгони.

Скоро след това домакините изравниха, но Юнайтед пак поведоха. Все пак с играч по-малко силите им не достигнаха да запазят резултата и в крайна сметка домакините пречупиха гостуващия отбор. Така "червените дяволи" се смъкнаха на последното място в групата с 3 точки, а пред тях са Галатасарай и ФК Копенхаген с по 4.