След месеци на адвокатски маневри и стотици страници документи съдията по делото "Мартов" Роналд Гузман реши, че записите на подслушаните в България телефонни разговори остават като част от доказателствения материал по процеса.
Адвокатите на един от обвиняемите - Доминико Евтимов, оспориха легитимността на записите, направени в София. В документи до съда защитата твърди, че няма доказателства дали са спазени американските закони и четвъртата поправка на конституцията за защита от неправомерно претърсване и подслушване на Евтимов, който е американски гражданин. За да подчертаят големите въпросителни около начина, по който властите в България извършват подслушвания, те цитираха в искането до съда и скандала със съдия Владимира Янева, който се вихри през последните месеци. Тя беше избрана за председател на Софийския градски съд въпреки протестите на гилдията и с подозренията за натиск от управляващата партия ГЕРБ. В правомощията на председателя на СГС е да одобрява исканията за използването на специалните разузнавателни средства като подслушване. Янева беше отстранена от поста след образувано досъдебно производство срещу нея за незаконно разрешаване използването на СРС-та по разработката „Червеи".
Съдия Гузман обаче отсъди, че вестникарските статии по темата не са достатъчно доказателство записите да отпаднат.
В искането си до съда адвокатите на Евтимов твърдят, че системата в България не гарантира правата на техния клиент и че не могат да са сигурни дали ФБР не е накарало ДАНС да подслушва Евтимов, преди да имат нужните разрешения за това. От прокуратурата отговарят, че записите са от разследване на същата схема на ДАНС, но защитниците твърдят, че няма данни това да е така.
Според решението на съдия Гузман през ноември 2011 г. ФБР уведомява главния прокурор и ДАНС за разследването им срещу групата на Мартов. Два месеца по-късно - през януари 2012 г. ФБР праща на българските си колеги писмо, в което дава седем български мобилни номера и имена на някои заподозрени, сред които и Евтимов. Федералните власти твърдят, че чрез телефонни разговори Евтимов и други лица предават от България на Георги Мартов-Мицубишито откраднати номера на кредитни карти и пинове, които хора в САЩ дубликират и източват. Процент от приходите се връщал в България за Евтимов. ДАНС самостоятелно потвърждават тази информация и на 2 февруари искат от Софийския градски съд разрешение за подслушване - първо за 60, а после за още 120 дни.
Според няколкото предишни съдебни казуса от американската практика съдия Гузман определя, че записите, направени в София, отговарят на изискванията на закона и са допустими при делото. Той отхвърля твърдението на адвокатите на Евтимов, че ФБР активно е участвало в разследването на ДАНС и че те са действали като агенти на американците и следователно високото изискване на четвъртата поправка на американската конституция не важи.
Стартът на същинския процес е обявен за 3 октомври т.г., а трима души вече признаха вината си и сключиха сделка с прокуратурата - Димо Дешков, Николай Тодоров-Никеца и Радослав Павлов. Освен времето зад решетките и тримата получават екстрадация в България.