С обрат в последната четвърт Орландо Меджик победи с 94:90 гостуващия Голдън Стейт Уориърс в мач от поредния кръг на НБА. Младият отбор на "магьосниците", който отдавна загуби и теоретични шансове за попадане в плейофите, се възползва максимално от отсъствието на контузения лидер на гостите Стеф Къри и постигна втората си поредна победа и пета в последните 10 мача. Домакините изоставаха с 65:74 преди заключителните 12 минути и с 14 точки 11 минути преди края, но показаха забележителен дух и успяха да обърнат развоя. С голяма заслуга за това бе и германският новобранец Франц Вагнер, който вкара 5 точки в последните 13 секунди, за да подпечата успеха на Орландо. Вагнер завърши двубоя с 18 пункта, а повече от него за победителите записа единствено Уендел Картър-младши с 19. Плеймейкърът Коул Антъни пък добави 14. За тима на Голдън Стейт, който инкасира трето поредно поражение, най-полезен с 26 точки бе Джордан Пул, а ветеранът Клей Томпсън вкара още 15. Загубата остави "войните" на трето място в класирането на Западната конференция с 47 победи и 25 загуби, но тимът загуби и теоретични шансове да се бори с Финикс Сънс за първата позиция в Тихоокеанската дивизия. Шампионът Милуоки Бъкс постигна една от най-убедителните си победи в последно време, като разгроми със 126:98 гостуващия Чикаго Булс. За победителите Янис Антетокунбо и Джру Холидей бяха над всички с представянето си. Гръцкото крило вкара 25 точки и овладя 17 борби, докато Холидей добави още 27 точки. Милуоки взе преднина от 13 пункта още след първата четвърт и до края разликата между двата съперника в Централната дивизия не спираше да расте.  За гостите от Чикаго Никола Вучевич вкара 22 точки, а по 21 добавиха ДеМар ДеРоузън и Зак ЛаВийн. С успеха Милуоки се върна на втора позиция в Източната конференция с 45 победи и 27 загуби, докато Чикаго е на пето място с баланс 42:30. Трей Йънг вкара 45 точки за победата на Атланта Хоукс като гост на Ню Йорк Никс със 117:111. Йънг наниза 7 тройки и бе точен при 13 от 25 опита за стрелба от игра, а освен това бе в основата на серия от 13:0, с която Атланта обърна хода в последните му 3 минути. Сърбинът Богдан Богданович добави 32 точки от пейката за "ястребите", а Кевин Хъртър приключи с 14 точки.  За Никс канадското крило Ар Джей Барет изигра пореден солиден мач с 30 точки на сметката си, а гардът Алек Бъркс вкара 21. В последния мач от програмата на НБА Денвър Нъгетс победи със 127:115 при домакинството си на Лос Анджелис Клипърс. Домакините поведоха още в средата на първата четвърт и до края не изпуснаха контрола над срещата за нито един момент. Никола Йокич вкара 30 точки и овладя 14 борби за победителите, а Боунс Хайланд, Джеф Грийн и Аарън Гордън добавиха по 16 точки. За Клипърс най-резултатен бе резервата Терънс Мен, който реализира 24 пункта. В класирането в Западната конференция Денвър и Лос Анджелис Клипърс са съответно шести и осми.