Карлос Алкарас се класира за дебютен финал на Откритото първенство на Великобритания, след като се наложи убедително над Даниил Медведев с 6-3, 6-3, 6-3 за точно час и 50 минути игра.

Началните минути минаха под диктовката на сервиращите, като световният номер 1 поведе в резултата, след като дочака своя миг и реализира първия и единствен шанс за пробив в откриващата част, дошъл в осмия гейм. След това испанецът не сбърка на собствено подаване за аванс в сетовете. Във втория Медведев имаше точка за пробив в първия сервис гейм на Алкарас, но я пропиля и бе наказан още в следващото си подаване.

До края на частта руснакът допусна още един пробив, който сложи и точка на спора в сета. В третия резултатът от първите две части бе повторен - 6-3, но мина през доста непредсказуеми моменти. Алкарас дръпна на бърза ръка с 3-0, но позволи на Медведев да върне брейка. Серията от пробиви достигна четири, като в крайна сметка испанският талант поведе с 5-3 и не погледна повече назад.

Алкарас завърши с 50% успеваемост при спасените точки за пробив, като на свой ред проби съперника цели шест пъти. Той приключи с три уинъра повече от Медведев - 27 на 24, и две непредзвикани грешки по-малко от третия в схемата - 17 срещу 19.

Така шампионът на Ю Ес Оупън се класира за втория си финал в турнирите от Големия шлем в кариерата и първи на Уимбълдън. 20-годишният носител на трофея в Куинс ще има добре познат съперник в неделния финал - победителят от последните четири издания и седемкратен шампион Новак Джокович, който по-рано днес надви Яник Синер също в три сета. Алкарас ще се опита да спре серията на Джокера от 34 поредни успеха в Лондон, като ще търси и реванш за поражението си от сърбина в полуфиналите на Ролан Гарос. Балансът в мачовете помежду им е 1-1 победи, като испанецът триумфира в първия им сблъсък на Мастърса в Мадрид преди година с 6-7 (5), 7-5, 7-6 (5)