Лудогорец претърпя тежко поражение в първия си мач от основната фаза на Лига Европа, отстъпвайки с 0:2 на Славия Прага. Въпреки равностойния мач чешкият тим се възползва от шансовете си, като головете на Матей Юрашек в 37-ата минута и на Моймир Хитил в 65-ата минута осигуриха победата им в Разград.

През този сезон Лига Европа следва нов формат без групови етапи, в който всеки отбор играе с осем различни съперника в система от типа на първенството. Лудогорец ще бъде домакин на мачове срещу Атлетик Билбао, АЗ Алкмаар и Мидтийланд, а на гости ще играе срещу Виктория Пилзен, Андерлехт, Лацио и Лион. Загубата срещу Славия бележи труден старт за българските шампиони в тази нова структура на състезанието.

Старши треньорът на Лудогорец Захари Сираков заложи на атакуваща формация, като пусна на терена заедно Кайо Видал, Рик Джонатан, Руан Секо и Квадво Дуа. Подходът почти даде резултат още в самото начало, тъй като в петата минута Видал се озова в ситуация един на един с вратаря на Славия. Прибързаният му удар обаче беше неточен и лишен от сила, като пропусна възможността да даде преднина на домакините.

В 19-ата минута Рик Джонатан също застраши с далечен удар, който премина малко над напречната греда. Славия отговори с удар с глава на Ел Хаджи Диуф, но той бе извън целта.

Пробивът дойде в 37-ата минута, когато Матей Юрашек се възползва от лошото маркиране на защитата на Лудогорец. Той получи топката в наказателното поле и въпреки че беше в тесен ъгъл, стреля мощно покрай Серхио Падт, за да изведе Славия напред. В добавеното време на първото полувреме Лудогорец сякаш изравни, като Сон насочи топката в мрежата след оспорване в наказателното поле. Съдията обаче отмени гола, като отсъди, че Сон е фаулирал защитник на Славия.

Второто полувреме първоначално беше равностойно, но с напредването на мача Славия започна да поема контрола. В 65-ата минута Моймир Хитил удвои преднината на Славия, като засече с глава центриране от корнер, след като беше оставен непокрит в наказателното поле.

Лудогорец, въпреки че показа проблясъци на потенциал, трудно създаваше значителни шансове, след като изоставаше с два гола. Славия Прага управляваше добре мача, като гарантираше, че българският отбор няма да може да се върне в мача.