Реал Мадрид победи с 3:1 Манчестър Сити след продължения в мач-реванш от ½-финалите на Шампионската лига и се класира за финала в Париж на 28 май. Успехът бе утопичен след вяло първо полувреме, в което двата отбора направиха множество пропуски и се прибраха на почивката при 0:0. Нещата загрубяха още повече за домакините, след като Рияд Марес изведе „гражданите“ напред. Карло Анчелоти обаче пусна от пейката своя скрит коз Родриго, който с две безответни попадения прати сблъсъка в продължения. Там Карим Бензема вкара 43-ия си гол този сезон във всички турнири и оформи крайния резултат. По този начин „кралския клуб“ осъществи още един обрат, след като на 1/8-финалите и ¼-финалите по подобен начин елиминира последователно Пари Сен Жермен и Челси. В спора за трофея „лос бланкос“ ще се изправят срещу Ливърпул в повторение на финала от 2018-та година.

Реал Мадрид (4-3-3)3. Едер Милитао (Вайехо 115')14. Карлос Енрике - Каземиро (Асенсио 75')10. Лука Модрич (Камавинга 75')8. Тони Кроос (Родриго 68')9. Карим Бензема (Себайос 104')20. Винисиус Жуниор (Васкес 115')ВайехоАсенсиоВаскесСебайосРодригоКамавингаСтарши треньор: Карло АнчелотиМанчестър Сити (4-3-3):2. Кайл Уокър (Зинченко 72')16. Родри (Стърлинг 99') 17. Кевин де Бройне (Гюндоган 72')26. Рияд Марес (Фернандиньо 85')9. Габриел Жезус (Грийлиш 78')СтърлингГюндоганГрийлишЗинченкоФернандиньоМениджър: Хосеп Гуардиола