Григор Димитров приключи участието си на Уимбълдън след загуба от световния №6 Холгер Руне с 6:3, 6:7(6), 6:7(4), 3:6 в мач от осминафиналите на турнира. Феновете видяха тенис от много висока класа. Българинът започна много добре и поведе със сет и пробив, но впоследствие неговият опонент успя да обърне развоя на битката, който продължи 3 часа и 24 минути.

Преди този мач Димитров имаше три поредни победи на турнира без да загуби сет. Българинът постигна трисетови победи над Шо Шимабукуро от Япония, Иля Ивашка от Беларус и №10 в схемата Франсис Тиафо от САЩ.

Изключително важен за развоя на първия сет бе седмия гейм, който продължи почти 15 минути. Димитров успя да отрази три възможности за пробив и да поведе с 4:3. След това българинът стигна до първия пробив в мача за 5:3. В края на гейма Гришо се подхлъзна лошо на тревата, но успя да продължи. Руне стигна до две възможности за рибрейк в следващия гейм, но Григор отново се справи и спечели първия сет с 6:3 за 54 минути.

Българинът стигна първи до пробив и във втория сет за 2:1. Руне върна пробива за 4:4, а след това поведе с 5:4. При този резултат Димитров успя да спаси сетбол и да изравни за 5:5. Двамата тенисисти взеха следващите си сервис геймове и се стигна до тайбрек. В него Димитров спаси два сетбола, но отстъпи с 6:8 точки.

Третата част премина без нито една точка за пробив и се стигна до втори тайбрек. В него Григор изостана с 0:3, а после и с 1:5 точки. Руне стигна до три сетбола при 6:3 и от втората си възможност поведе с 2:1 сета.

Две двойни грешки на Димитров позволиха на Руне да пробие за 4:2 в четвъртия сет. След това Руне взе двата си сервис гейма и се класира за четвъртфиналите.