Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Мастърс" 1000 в Париж с награден фонд от 7.6 милиона евро. Българинът се справи с Лоренцо Музети след 6:2, 6:7 (4), 6:3 за 140 минути.

Димитров, който заема 17-то място в световната ранглиста, направи пробиви в петия и седмия гейм на първата част, за да поведе безпроблемно в резултата.

Италианецът успя да се противопостави на най-добрия български тенисист във втория сет. Григор Димитров спечели подаването на Музети и поведе с 2:1, но след това допусна колебания, пропусна мачбол при 5:4 и инкасира пробив, сервирайки за крайния успех в срещата. В последвалия тайбрек Лоренцо Музети успя да се добере до 7:4, изравнявайки резултата в двубоя.

В решителната част Григор Димитров поведе с 3:0, за да приключи двубоя при 6:3 от втората си възможност. Това е втори успех за хасковлията срещу Лоренцо Музети в рамките на само 6 дни.

В следващия кръг на турнира във френската столица Димитров ще играе срещу Даниил Медведев. През миналата седмица хасковлията загуби в три сета срещу руснака на турнира във Виена.

До момента българинът има 2 победи в общо 8 двубоя срещу Медведев, който заема трето място в класацията на АТП.