Единственият българин в тенис елита Григор Димитров се изправи срещу представителя на домакините Алекс Болт в двубой от втория кръг на Australian Open. Българинът започна участието си в Мелбърн с чудесна победа над бившия финалист тук Марин Чилич – 6-4, 6-2, 7-6 в мач, в който началният удар на българина бе на впечатляващо ниво. В същото време световният №166, който играе с уайлд кард, мина първия етап след успех в четири сета над Норберт Гомбос. Болт се справи добре и през миналата седмица, когато на Murray River Open победи Танаси Кокинакис и Макензи Макдоналд, преди да загуби от Стан Вавринка, въпреки че сервираше за спечелване на мача. Преди година Димитров загуби във втори кръг от Томи Пол и сега беше решен да подобри постижението си на турнира, на който през 2017 година изигра невероятен петсетов полуфинал с Рафаел Надал. Григор Димитров продължава с доброто си представяне на Откритото първенство по тенис на Австралия. Поставеният под №18 в основната схема българин не срещна затруднение срещу участващият с "уайлд кард" представител на домакините Алекс Болт. Интрига имаше само в първия сет, в който и двамата тенисисти взимаха своите подавания. В тайбрека Гришо бе безапелационен и го спечели със 7:1 точки. Гришо започна с ас по диагонала в дясната половина, но после сбърка с бекхенд по правата след контакт с мрежата. Още един невърнат сервис в полето за равенство и последвала комбинация с форхенд-уинър позволиха на българина лесно да вземе гейма - 1:1. Благодарение на два чудесни печеливши форхенда, Болт се опази от неприятности в следващия си сервис-гейм - 1:2. Първият случай, в който Димитров ползва подсечен бекхенд, провокира грешка на съперника. Болт продължаваше да впечатлява с печелившите остри и плоски форхенди, но Гришо го надхитри с пласирани ниско бекхенд-уинър в следващите геймове. Григор Димитров ще срещне в трети кръг Пабло Кареньо-Буста, който победи с 6-3, 7-6(3), 2-6, 6-4 Иржи Весели.