Григор Димитров изигра пореден отличен мач и се класира за финала на турнира от сериите Мастърс 1000 в Маями с награден фонд от 8.995 милиона щатски долара. Българинът победи №5 в световната ранглиста Александър Зверев с 2:1 сета (6:4, 6:7(4), 6:4). Срещата продължи 2 часа и 35 минути. С успеха Григор Димитров прекъсна негативната си серия от седем поредни загуби от Зверев и се завръща в топ 10 на световната ранглиста (№9).

й трябваше да отразява точка за пробив при 2:2 в първия сет срещу Зверев, но успя да се справи. Димитров пък стигна до първата си точка за пробив, която беше и с цената на сетбол при 5:4 в първия сет. Григор успя да пробие и спечели първата част с 6:4 за 44 минути.

Димитров беше на две точки от победата при 5:4 и 30-0 във втория сет при сервис на Зверев, но не успя да пробие. Така без нито една възможност за пробив във втория сет се стигна до тайбрек. В него Зверев спечели със 7-4 точки и изравни резултата в сетовете.

Григор Димитров отрази точка за пробив при 1:2 в третия сет. Григор поведе с 40-15 при 3:3 и сервис на Зверев и от първата си възможност успя да пробие. При 5:4 Димитров сервира за спечелване на мача и с гейм на нула затвори мача в своя полза.

Григор Димитров

На финала той ще се изправи срещу Яник Синер, който победи решително действащия шампион Даниил Медведев с 6:1, 6:2 в другия полуфинал.

Това ще бъде трети Мастърс финал в кариерата на Димитров. През 2017 г. той триумфира с титлата в Синсинати, а през миналата година отстъпи на Новак Джокович във финала в Париж.