Двама българи, които от години живеят в Чикаго, влизат в новия, седми сезон на "Фермата: Време за пробуждане", който започва по bTV на 11 септември.

10 жени и 12 мъже ще се борят за голямата награда от 100 000 лева. Сред тях е и 36-годишен мъж, собственик на транспортна компания в Чикаго. Въплъщение на американската мечта, от дете той иска да живее в САЩ. На 18 напуска родния Благоевград и заминава зад Океана, след като е приет в местен колеж. Две години по-късно слага точка на следването си по финансови причини, губи статуса си на имигрант и започва да работи какво ли не. Днес има компания с 40 камиона, които оперират в 48 щата. За него работят близо 100 души. Голямата му болка е липсата на здраво семейство. Съпругата му го напуска, а той преживява трудно края на брака си. Неговата опора са двете му деца.

Сред участниците е и 35-годишна дама от Стара Загора, която също живее в Чикаго и развива бижутерски бизнес. Когато е на 16, преживява тежък инцидент и изпада в кома. Казва, че тогава е усетила смъртта. Оттогава вярва в доброто в хората и иска да направи света по-хубаво място.

Преди шест години печели зелена карта и заминава в САЩ с мъжа си - футболист и дъщеря им. По нейно желание остават в Чикаго. Днес съпругът й има успешен бизнес, а тя прави бижута от натурални камъни. Сред останалите героите в тазгодишното риалити са както предприемачи от малкия град, така и IT специалисти с международен бизнес. В състезанието влиза банкер, който иска да смени градския лукс със селския обор. За наградата от 100 000 лева ще се бори също бивш представител на ъндърграунд средите, търсещ опрощение и ново начало. Жените в най-позитивния ТВ формат не отстъпват по амбиция на мъжете, а сред представителките на нежния пол, които ще атакуват победата са футболна съпруга и водачка на високопланински камион.

Задачата на 22-мата участници в седмия сезон на "Фермата: Време за пробуждане" ще бъде да вдъхнат живот на изоставения възрожденски манастир "Свети Архангел Михаил" в село Шума и да съградят работещо стопанство за монасите.

Участниците ще си припомнят както непреходните български традиции и ценности, така и корените на духовността. В стопанството те ще се срещнат с енорийския свещеник отец Кирил Попов, за да слушат неговите беседи за вярата, надеждата и смирението. Духовните му напътствия ще им дават сили в тяхната мисия по изграждането на стопанството в манастира "Свети Архангел Михаил" в село Шума, скътан в подножието на планината Чепън. Повторното изграждане на храма продължило от 1861 до 1863 г., а година по-късно бил осветен. Днес той е паметник на културата с художествено значение на местно ниво, а до църквата расте дъб на повече от 400 години.