В сделка, сключена в последния момент, американската фирма за технологии за гласуване Dominion се споразумя с Fox News точно преди началото на процеса за клевета. Dominion искаше 1,6 млрд. долара от Fox, твърдейки, че телевизията е разпространила лъжи за нейните машини за гласуване на президентските избори през 2020 г. Окончателното споразумение, договорено между двете страни, е за 787,5 млн. долара. Главният изпълнителен директор на Dominion Джон Пулос заяви на пресконференция, че споразумението включва "признаване от страна на Fox, че е изрекла лъжи, които са причинили огромни щети на моята компания".

В седмиците след изборния ден известни водещи от Fox News доведоха съюзници на Тръмп, които твърдяха, че машините на Dominion са били програмирани да откраднат гласове от републиканеца и да ги добавят към общия брой на демократите. Водещите и ръководителите на Fox не повярваха на твърденията, но въпреки това ги излъчиха.

"Fox и Dominion постигнаха историческо споразумение. Fox призна, че е изричала лъжи за Dominion, които са причинили огромни щети на моята компания, нашите служители и нашите клиенти. Нищо не може да компенсира това", каза Пулос в изявлението си, "По време на този процес ние търсихме отговорност и вярваме, че доказателствата, извадени наяве чрез този случай, подчертават последствията от разпространението и одобряването на лъжи."

Водещите на Fox News обаче няма да трябва да признават в ефир, че са изрекли лъжи за Dominion Voting Systems като част от условията на своето споразумение, каза представител на компанията за изборни технологии пред Си Ен Ен.

Телевизионната мрежа наистина призна в изявлението си, че са били излъчени неистини, но водещите няма да бъдат задължени като част от споразумението да признават в ефир лъжите, излъчени след изборите през 2020 г.

Fox заяви, че постигнатото споразумение във вторник в един от най-очакваните съдебни процеси за клевета в най-новата история на САЩ отразява нейния "ангажимент към най-високите журналистически стандарти".  Според медията "реалната цена" на делото ще бъде "заветното" право на свобода на словото и на печата, залегнало в Първата поправка на Конституцията на САЩ.

Правните заключения, публикувани преди процеса, сочат, че редица ръководители и журналисти на Fox са поставяли под съмнение конспиративните твърдения, че президентските избори през 2020 г. са били откраднати, но въпреки това са ги пускали в ефир.