ЦСКА стигна до нова важна победа в борбата за титлата, след като се наложи над Локомотив Пд с 1:0 като гост в отложен мач от седмия кръг на Първа лига. На стадиона в парк „Лаута“ „червените“ си тръгнаха с трите точки след един-единствен точен удар по посока вратата на Динко Хоркаш. След равностойни първи минути без ситуации пред двете врати, възпитаниците на Саша Илич се добраха до преднина в резултата чрез Лазар Туфегджич. Сръбският полузащитник получи топката от Иван Турицов и на празна врата не сбърка за 1:0. Последваха силни минути за домакините, като Бирсент Карагарен имаше възможност да изравни статуквото, но не успя да се справи. В края на полувремето Туфегджич получи травма и бе заменен принудително от Браян Морено. Втората част започна с важна намеса на стража на „армейците“ Густаво Бусато. „Смърфовете“ продължиха да натискат и бразилският вратар на столичани имаше още работа до края на двубоя, но в крайна сметка запази мрежата си суха.

В края и Мено Кох напусна преждевременно срещата поради контузия, като положението, при което пострада, доведе до бурна намеса на Илич край тъчлинията и словесен спор с наставника на пловдивчани Александър Томаш. Впоследствие сръбският специалист се извини на своя колега. ЦСКА записа пета поредна победа в елита и четвърта последователна като гост. Съставът има само едно допуснато попадение за периода – от Арда, при успеха с 3:1. „Червените“ отново дръпнаха с пет точки пред шампиона Лудогорец на върха в класирането, но „зелените“ са с два мача по-малко. Локомотив е четвърти с 30 пункта. В следващия кръг „черно-белите“ приемат Лудогорец, докато ЦСКА е домакин на Локо София.