България направи равенство 1:1 с Азербайджан във втория си и последен двубой от новия турнир под егидата на ФИФА – FIFA Series. В Баку „лъвовете“ водеха с 1:0 до 87-та минута, но в крайна сметка трябваше да се задоволят само с реми срещу домакините.

Селекционерът Илиан Илиев започна с няколко промени в стартовия състави в сравнение с минималната победа над Танзания с 1:0 в петък. Под рамката на мястото на Димитър Митов застана Иван Дюлгеров. Живко Атанасов бе партньор на Алекс Петков в центъра на отбраната, Георги Костадинов стартира до Илия Груев-младши и Филип Кръстев в средата на терена, а Александър Колев бе на върха на атаката. Илиан Илиев-младши започна на мястото на Георги Русев.

Първите минути бяха за азерите, които стартираха с натиск и няколко удара по посока вратата на Дюлгеров. От другата страна капитанът на нашите национали Кирил Десподов, който отбеляза победния гол срещу танзанийците преди няколко дни, отново бе близо до това да се разпише от пряк свободен удар, но вратарят на Азербайджан Шахрудин Магомедалиев се намеси вещо. В срещата на първото полувреме се стигна и до сдърпване между играчи на двата тима след нарушение на Илиев-младши, но всичко се размина с два жълти картона.

В началото на втората част влезлият на мястото на Дюлгеров – Светослав Вуцов, спаси опасен изстрел с глава. След около час игра България нанесе своя удар след по-стабилните начални минути на полувремето. Кръстев спечели спорен корнер и докато азерите все още негодуваха заради решението на главния съдия и не се бяха наредили в защита, Десподов подаде на Кръстев, който с красиво и премерено изпълнение даде аванс на „трикольорите“. В последвалите минути българите не съумяха да довършат няколко добри атаки и бяха наказани в 87-та. Джейхун Нуриев се измъкна от опеката на съперник и центрира в наказателното поле, където абсолютно непокрит бе оставен друг от резервните футболисти на домакините – Муса Курбанлъ, който нямаше как да сбърка за 1:1.

Така завърши и приятелската среща между двата тима. България се прибира след победа и равенство от дебютното издание на надпреварата. За момчетата на Илиан Илиев предстои нова проверка срещу Румъния на 4 юни в Букурещ, която е част от подготовката на северните ни съседи за Евро 2024 това лято.