Бразилия разгроми с 4:1 Южна Корея и се класира на четвъртфиналите на Световното първенство в Катар, предаде АФП. Неймар пропусна последните два мача на своя отбор заради изкълчен глезен, който получи в първия мач в Катар - победата с 2:0 над Сърбия. Но той се завърна за двубоя с Южна Корея, за да отправи зловещо послание към съперниците си.

Винисиус Жуниор откри резултата, след което Неймар добави още един гол от дузпа, за да достигне 76 гола за страната си. Така му остава само едно попадение от изравняването на рекорда на Пеле за всички времена. Брилянтен гол на Ричарлисон направи резултата 3:0, а Лукас Пакета добави още един преди края на полувремето, за да остави Южна Корея в шок. Сюнг-Хо Паик върна един гол, но тогава Бразилия вече мислеше за петъчния четвъртфинален сблъсък с Хърватия.