„Ботев” Чикаго ликува

По-същото време в Оак Брук при ветераните над 40-годишните „Ботев" победи с 3:0 „Реал Уилмет" и за първи път в своята история спечели първо място в надпреварата. Мачът беше равностоен и убедителният резулт не отговаря на показаното на терена от двата отбора. За първите 20 минути футболистите на „Реал" нацелиха три греди. Последваха минутите на бившия професионален футболист Наско Иванов, който изпълни три поредни корнера, след първите два опита Иванов нацели гредите и топката беше избивана от защитник, а при третия удар вратарят се намеси успешно. Малко по-късно Наско Иванов стреля по земя и откри за 1:0. Така завърши и първата част с минимална преднина за „Ботев".

С подновяването на играта Асен Ковачев се изправи сам срещу вратаря и пропусна да реши мача, стреляйки в тялото на стража. След 100-процентовия пропуск на Ковачев на два пъти Кирил Сираков навлизаше в наказателното поле, но след избутване от противник се разконцентрираше и не можа да нанесе решаващ удар. Течеше 75-ата минута, когато Ивайло Петков се оказа на удобна позиция, отправи опасен удар, вратарят спря топката, но тя влезе зад голлинията за 2:0. Три минути по-късно отново Ивайло Петков навлезе в наказателното поле и точно преди да нанесе решаващия удар, беше грубо спънат отзад. Играчът, извършил нарушението, получи директен червен картон, а жълто-черните получиха право за изпълнение на дузпа. Разбира се, зад топката застана дежурният изпълнител Виктор Руссу, който оформи крайния резултат 3:0.

„Противникът се беше подготвил с трима нови много добри играчи и пълен състав от осемнадесет футболисти. Ние имахме кадрови проблеми и само трима резервни играчи. В края на сезона сме и имаме много контузени. Но въпреки това съм доволен от момчетата, постараха се да играят по-агресивно. Видя се, че сме по-добрият отбор, макар и в последните минути на мача, радвам се, че всичко свърши добре и се надявам, че следващата неделя ще спечелим и шампионската купа", сподели след мача временият треньор на „Ботев" - Анатоли Вътев.

От създаването си през 2010 година „Ботев" е винаги претендент за първите места в първенството и турнира за купата, като през последните два сезона „канарчетата" завършваха втори и в двете издания. За радост на всички фенове на българския футбол в Чикаго този път „Ботев" спечелиха така желаната купа. Тази неделя от 10 часа на „Олимпик Парк" в Шамбург Ботев ще играе отложен мач с италианския тим „Интернационале". При победа „канарите" ще станат шампиони, а с това и най-добре представилият се български отбор, постигнал дубъл този сезон.