Отборът на Ботев Пловдив приключи с участието си в евротурнирите през този сезон, след като загуби от АПОЕЛ Никозия с 0:2 като гост в реванш от втория квалификационен кръг на Лига на конференциите. Първият мач в София бе завършил при нулево равенство, а тази вечер "канарчетата" записаха поражение и отпаднаха от надпреварата.

Домакините успяха да пробият защитата на българския тим в самия край на първото полувреме, когато удар от далечно разстояние на Исам Чебаке рикошира във Виктор Генев и не остави шансове на вратаря на пловдивчани Хидайет Ханкич. С

След почивката възпитаниците на Азрудин Валентич се опитаха да възстановят равенството, но бяха неефективни в атака, а АПОЕЛ подпечата своя успех с гол на Йоргос Ефрем от свободен удар в допълнителното време.

Ботев загуби с 0:2 и продължи със слабото си представяне от началото на сезона, което може да доведе и до раздяла с треньора Валентич.