Националният отбор на САЩ по баскетбол за жени реализира 145 точки при победата над Южна Корея на Световното първенство в Австралия и подобри рекорда от 143 точки на Бразилия, поставен през 1999 година. Американките победиха корейките със 145:69 (32:21, 36:19, 38:12, 39:17) за четвъртия си успех от четири срещи в група „А“ на шампионата. Бриона Джоунс реализира 24 точки, а Ейджа Уилсън добави 20 за победата. „Не мисля, че някога съм била част от отбор, който може да вкарва толкова. Истинска лудост е, че отбелязахме 145 точки. Играем доста добре“, коментира Уилсън. Предишното най-добро постижение на женския баскетболен стстав на Америка бе 119 пункта в мачове срещу Ангола през 2014 година и срещу Китай през 2006-та. Разликата от 76 точки също е най-голямата, записвана досега, надминавайки предишния рекорд - 75 при успеха над Ангола.

Победата бе 26-та поредна на Световно първенство на САЩ, чийто отбор няма поражение от полуфиналите през 2006 година. В другите мачове от четвъртия кръг в група „А“ тимът на Китай победи Пуерто Рико с 95:60, докато Белгия надделя над Босна и Херцеговина с 85:55. След лидера САЩ в топ 4 на временното класиране се нареждат Китай и Белгия с по 3 победи и 1 поражение, и Пуерто Рико, който има един успех от четирите си мача. В другата група „В“ в първата тройка са Канада, Франция и Австралия с по три победи и една загуба, а четвърти към момента е отборът на Сърбия с баланс 2-2. Сръбкините надиграха Мали с 81:68, Франция се справи с Япония с 67:53, а Канада загуби от домакините от Австралия със 72:75.